Czytasz: Prognoza pogody: Piątek z temperaturą na plusie. Kiedy spadnie śnieg?

Prognoza pogody: Piątek z temperaturą na plusie. Kiedy spadnie śnieg?

7 grudnia termometry pokażą kilka kresek na plusie. Czy przy takiej aurze są szanse na białe święta?

Prognoza pogoda 7.12.2018 

 Według prognoz meteorologów, piątek jak na tę porę roku, będzie naprawdę ciepły.  O poranku termometry na Górnym Śląsku pokażą ok. 2°C, a w piątkowe popołudnie temperatura wzrośnie nawet do 7°C. 

Mimo przyjemnej temperatury, aura będzie charakterystyczna dla tej, która towarzyszy nam późną jesienią. Będzie pochmurno, a lokalnie mogą się także pojawić opady deszczu. Nie zapomnijcie dzisiaj zabrać z domu czapki - porywy wiatru mogą momentami sięgnąć nawet 50 km/h.

Czy będą białe święta? [POGODA BOŻE NARODZENIE 2018]

Czy w związku z dość ciepłym pierwszym tygodniem grudnia możemy liczyć na białe święta? Zdania synoptyków są na ten temat podzielone. Jedni uważają, że aura panująca obecnie za oknem, będzie nam towarzyszyć niemal przez cały grudzień. W myśl ich prognoz, temperatura ma spaść jedynie do zaledwie -2, -3°C, nie pojawi się także śnieg.

Są jednak i takie przewidywania synoptyków, które są nieco bardziej optymistyczne dla fanów białych świąt. Zgodnie z tymi prognozami w drugiej dekadzie grudnia ma się znacznie ochłodzić, ma także spaść śnieg. Jak widać - jest szansa na białe święta, pełne magii, którą wielu z Was pamięta ze swojego dzieciństwa.