Czytasz: Prognoza pogody: Najzimniejsza noc za nami. Nadchodzi ocieplenie

Prognoza pogody: Najzimniejsza noc za nami. Nadchodzi ocieplenie

Po kilku mroźnych dniach idzie ocieplenie.

Piątek będzie ostatnim tak mroźnym dniem. Temperatura spadnie dziś do - 4°C w rejonach podgórskich. Jednak już w sobotę termometry w większości województwa pokażą nie mniej niże zero. W poniedziałek ma być aż 8 stopni ciepła. Dodatnie temperatury zostaną z nami przez tydzień.

POGODA W PIĄTEK, 30 LISTOPADA

W dzień zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od -1°C do 2°C, w rejonach podgórskich od -4°C do -1°C, wysoko w Beskidach od -5°C do -3°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowo-wschodni. Wysoko w górach wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od -7°C do -4°C, w rejonach podgórskich od -9°C do -7°C, wysoko w Beskidach od -6°C do -4°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, południowo-zachodni.

POGODA W SOBOTĘ, 1 GRUDNIA

W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami możliwe słabe opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C, wysoko w Beskidach od -3°C do 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, zachodni.

W nocy zachmurzenie duże. Miejscami słabe opady śniegu, możliwe opady marznącej mżawki, powodujące gołoledź. Lokalnie w dolinach i kotlinach mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C, w rejonach podgórskich od -6°C do -3°C, wysoko w Beskidach od -4°C do -1°C. Wiatr słaby, południowy. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, okresami porywisty, zachodni.