Czytasz: Prognoza pogody: Najgorętszy dzień w roku

Prognoza pogody: Najgorętszy dzień w roku

Temperatura w cieniu będzie dochodzić do 32°C.

Środa ma być najgorętszym dniem w tym roku. IMGW wydało ostrzeżenia przed upałem na terenie niemal całego kraju. W naszym województwie termometry w cieniu pokażą do 32°C. Te temperatury uznawane są jako zagrożenie zdrowia i życia.

- Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia - czytamy na stronach IMGW.

POGODA W ŚRODĘ, 1 SIERPNIA

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami duże. Od godzin południowych przelotne opady deszczu oraz burze, głównie na południu województwa. W czasie burz wysokość opadu do 20 mm, a na południu województwa do 40 mm, możliwy grad. Temperatura maksymalna od 29°C do 32°C, w rejonach podgórskich od 25°C do 28°C, na szczytach Beskidów od 19°C do 24°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, wschodni. Wysoko w górach wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. W pierwszej połowie nocy gdzieniegdzie przelotne opady deszczu i burze. Suma opadów miejscami na południu województwa do 20 mm. Nad ranem lokalnie w dolinach rzecznych oraz kotlinach górskich mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 17°C do 20°C, w rejonach podgórskich od 16°C do 18°C, na szczytach Beskidów od 14°C do 17°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich, lokalnie zmienny. Wysoko w górach wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

 

Przeczytaj równieżUpały w Polsce [MEMY]

POGODA W CZWARTEK, 2 SIERPNIA

W dzień zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Po południu gdzieniegdzie przelotne opady deszczu i burze. W czasie burz wysokość opadu miejscami do 20 mm, możliwy grad. Temperatura maksymalna od 30°C do 32°C, w rejonach podgórskich od 26°C do 29°C, na szczytach Beskidów od 21°C do 25°C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, wschodni. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami duże. Początkowo możliwe przelotne opady deszczu i burze. Nad ranem lokalnie w dolinach rzecznych oraz kotlinach górskich mgła ograniczająca widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 17°C do 19°C, w rejonach podgórskich od 15°C do 17°C, na szczytach Beskidów od 13°C do 16°C. Wiatr słaby, zmienny. Wysoko w górach wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

Czytaj więcej