Czytasz: Prognoza pogody: Nadciąga prawdziwa zima

Prognoza pogody: Nadciąga prawdziwa zima

Z niemałym poślizgiem nadciąga zima mroźna i śnieżna.

Pogoda w środę, 2 stycznia

W dzień zachmurzenie duże. Przelotne opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w rejonach podgórskich o 5 cm do 10 cm, wysoko w górach o 15 cm do 20 cm. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C, w rejonach podgórskich od -2°C do 0°C, wysoko w Beskidach od -6°C do -4°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr silny i bardzo silny, od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 100 km/h, północno-zachodni i północny. Wiatr miejscami powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże. Okresami przelotne opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w górach o 10 cm do 15 cm. Temperatura minimalna od -5°C do -3°C, w rejonach podgórskich od -8°C do -5°C, wysoko w Beskidach od -11°C do -8°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr silny i bardzo silny, od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, północno-zachodni i północny. Wiatr miejscami powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda w czwartek, 3 stycznia

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w górach o 5 cm do 10 cm. Temperatura maksymalna od -4°C do -2°C, w rejonach podgórskich od -6°C do -4°C, wysoko w Beskidach od -8°C do -6°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, północno-zachodni i północny. Wiatr miejscami powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w górach o 4 cm do 8 cm. Temperatura minimalna od -6°C do -4°C, w rejonach podgórskich od -8°C do -6°C, wysoko w Beskidach od -12°C do -9°C. Wiatr umiarkowany, miejscami porywisty, północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, północny. Wiatr miejscami powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne.