Czytasz: Prognoza pogody na 8 i 9 listopada

Prognoza pogody na 8 i 9 listopada

W środę niemal w całym kraju zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, a na południu miejscami rozpogodzenia.

Jak informuje IMGW północno zachodnia Europa i rejon Morza Adriatyckiego są w zasięgu rozległych układów niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi. Pozostałe obszary kontynentu są w zasięgu wyżów z centrami nad Wyspami Azorskimi i zachodnią Rosją. Polska jest w zasięgu wyżu znad Rosji, w dość chłodnym, polarnym morskim powietrzu.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1012 hPa i będzie spadać.

Pogoda 8 września

W środę niemal w całym kraju zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, a na południu miejscami rozpogodzenia. Miejscami słabe opady mżawki lub deszczu, po południu w na szczytach Tatr słabe opady śniegu. Do godzin przedpołudniowych gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna przeważnie od 7 st.do 10 st. w kotlinach sudeckich i na północy kraju chłodniej, od 5 st. do 7 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu i we wschodniej połowie kraju miejscami umiarkowany i porywisty, wschodni i południowo-wschodni.

W nocy zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, lokalnie rozpogodzenia. Na południu gdzieniegdzie słabe opady deszczu lub mżawki. Wysoko w Tatrach powyżej 2000 m n.p.m. słabe opady śniegu. Miejscami, zwłaszcza w zachodniej połowie kraju, mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 1 st. do 5 st., w kotlinach sudeckich lokalnie spadek temperatury do 0 st. We wschodniej połowie kraju i na wybrzeżu wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Poza tym wiatr słaby, zmienny.

Pogoda 9 września  

W czwartek zachmurzenie całkowite z przejaśnienia, miejscami rozpogodzenia. Gdzieniegdzie słabe opady deszczu lub mżawki. Wysoko w Tatrach powyżej 1800 m n.p.m. słabe opady śniegu. Do godzin przedpołudniowych miejscami, zwłaszcza w zachodniej połowie kraju, mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna na północy od 5 st. do 7 st., na wybrzeżu i Nizinie Szczecińskiej do 8 st. Na pozostałym obszarze kraju od 7 st. do 10 st. Wiatr słaby, na zachodnim wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty, z kierunków południowych.

W środę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna 8 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna 8 st. Wiatr słaby, południowy.

Czytaj więcej