Czytasz: Prognoza pogody na 5 i 6 września

Prognoza pogody na 5 i 6 września

IMGW informuje, że Europa północno-wschodnia i Skandynawia są pod wpływem wyżu znad Morza Białego. Słabe wyże kształtują również pogodę na południu oraz częściowo na zachodzie kontynentu. Na pozostałym obszarze zaznaczają się niże z układami frontów atmosferycznych. Polska jest w zasięgu niżu z ośrodkiem nad Białorusią, w strefie frontu okluzji. Napływa chłodne, polarno-morskie powietrze, tylko północ kraju znajdzie się w nieco cieplejszym powietrzu.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 998 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

Pogoda 5 września

We wtorek będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na południowym zachodzie Polski. Miejscami opady deszczu, zwłaszcza na południu i wschodzie. Na południu i południowym wschodzie kraju opady okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym, prognozowana suma opadów do 20 mm. Na Mazowszu i Mazurach możliwe lokalne burze. Wysoko w Tatrach okresami opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 13 st. C na południowym wschodzie, około 18 st. C w centrum do 20 st. C lokalnie na zachodzie. Wiatr na południu Polski umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, a w Beskidach do 100 km/h, zachodni i północno-zachodni, na pozostałym obszarze kraju słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków północnych.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na południowym zachodzie kraju. Miejscami opady deszczu, jedynie na południowym zachodzie bez opadów. Na południowym wschodzie opady o natężeniu umiarkowanym, prognozowana wysokość opadów do 15 mm. Nad ranem na północnym zachodzie możliwa mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od 10 do 14 st. C, tylko na północnym wschodzie oraz w rejonach podgórskich nieco chłodniej, do 8 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich i północnych.

Pogoda 6 września

W środę zachmurzenie duże z lokalnymi większymi przejaśnieniami na północnym wschodzie kraju. Okresami opady deszczu, na zachodzie po południu możliwe lokalne burze. Prognozowana suma opadów deszczu do 20 mm lokalnie na zachodzie kraju. Temperatura maksymalna od 15 st. C na północnym wschodzie do 22 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie zachodni i południowo-zachodni, na wybrzeżu oraz na północnym wschodzie kraju z kierunków wschodnich. W burzach porywy wiatru do 65 km/h.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie całkowite. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 18 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami słaby, północno-zachodni i zachodni. W nocy zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Możliwe słabe opady deszczu. Temperatura minimalna 13 st. C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. W środę zachmurzenie całkowite. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 16 st. C. Wiatr słaby, zmienny. (PAP)

Czytaj więcej