Czytasz: Słoneczny weekend. Warto wyjść z domu!
Słońce na niebie, ale dość chłodno. Napływa do nas polarne powietrze.

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują wyże, jedynie Wyspy Brytyjskie oraz częściowo Europa Zachodnia znajdują się pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Polska pozostaje na skraju wyżu znad Europy północno-wschodniej. Z południowego zachodu napływa dość chłodna i sucha masa powietrza polarnego kontynentalnego.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1014 hPa i będzie wahać się.

Pogoda w Katowicach:

Pogoda w Bielsku Białej:

Pogoda w Częstochowie:

 

Pogoda 30 września - sobota

W sobotę w kraju zachmurzenie małe, rano miejscami, zwłaszcza na południu i zachodzie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 13 st. na północnym wschodzie, w centrum około 16 st., do 20 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni, na południu miejscami słaby, zmienny.

W nocy zachmurzenie małe, na krańcach zachodnich miejscami wzrastające do umiarkowanego. Na południu miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m, w dolinach górskich do 100 m. Temperatura minimalna od 1 st. na wschodzie i w dolinach karpackich, w centrum około 6 st., do 10 st. na zachodzie, na zachodnim wybrzeżu do 11 st. Przymrozki: w dolinach karpackich miejscami spadek temperatury do -2 st., a w dolinach bieszczadzkich lokalnie do -5 st., poza tym na wschodzie miejscami przygruntowe przymrozki do -2 st. Wiatr słaby, w dolinach sudeckich i na wybrzeżu miejscami umiarkowany. Wiatr przeważnie południowo-wschodni, na zachodzie miejscami południowy.

Pogoda 1 października - niedziela

W niedzielę zachmurzenie małe, na zachodzie miejscami umiarkowane. Rano na południu gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 14 st. na północnym wschodzie i w dolinach karpackich do 19 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby, na zachodzie i na wybrzeżu miejscami umiarkowany, południowo-wschodni, w zachodniej połowie kraju miejscami południowy.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 15 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 5 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

W niedzielę w stolicy zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 16 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. (PAP)

Czytaj więcej