Czytasz: Prognoza pogody na 30 kwietnia i 1 maja

Prognoza pogody na 30 kwietnia i 1 maja

Jak informuje IMGW, Europa Zachodnia i Północna znajduje się pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują wyże. Polska znajduje się w zasięgu wyżu znad południowego Bałtyku. Z zachodu napływa chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1009 hPa i będzie rosnąć.

Pogoda na Majówkę 2017 - pogoda 30 kwietnia

W niedzielę na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, południu i wschodzie Małopolski oraz na wschodzie Mazowsza zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami przelotne opady deszczu, a wysoko w Tatrach śniegu. Poza tym zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna od 9 st., 10 st. na północy oraz lokalnie w rejonach podgórskich do 14 st. na południowym zachodzie. Jedynie na wschodnim wybrzeżu lokalnie 7 st. Wiatr początkowo słaby, zmienny, później słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich.

W nocy na wschodzie i południowym wschodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na Lubelszczyźnie i Podlasiu początkowo miejscami słabe, przelotne opady deszczu. Poza tym zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami bezchmurnie. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze kraju od 1 do 5 st., chłodniej na Pomorzu Wschodnim, północy Kujaw oraz na Warmii i Mazurach - od -1 do 1 st., lokalnie przy gruncie do -3 st. W rejonach podgórskich temperatura minimalna od 0 do 2 st., na Podbeskidziu lokalnie przy gruncie do -2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni.

Pogoda na Majówkę 2017 - pogoda 1 maja

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże, ale na północy i zachodzie początkowo małe. Słabe opady deszczu możliwe początkowo na Suwalszczyźnie i Podlasiu, a wieczorem w Sudetach. Temperatura maksymalna od 11 do 15 st., nieco chłodniej na krańcach północno-wschodnich - od 9 do 11 st. Wiatr w zachodniej połowie kraju umiarkowany i dość silny, porywisty, wschodni, poza tym słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni.

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura maksymalna 13 st. Wiatr na ogół słaby, z kierunków wschodnich. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 3 st. Wiatr słaby, wschodni.

W poniedziałek w stolicy zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich.

Czytaj więcej