Czytasz: Prognoza pogody na 30 i 31 stycznia

Prognoza pogody na 30 i 31 stycznia

Prognoza pogody na 30 i 31 stycznia
 

IMGW informuje, że Europa wschodnia i południowa znajduje się w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą niże z ośrodkami nad Atlantykiem, Niemcami i Morzem Barentsa. Polska jest pod wpływem płytkiej zatoki niżowej z rozmywającym się frontem atmosferycznym. Z południowego zachodu napływa powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie się wahać.

W poniedziałek na północy będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na zachodzie zachmurzenie małe wzrastające do umiarkowanego i dużego. Na zachodzie i północy okresami słabe opady śniegu, deszczu ze śniegiem, przejściowo opady marznącej mżawki lub deszczu powodujące gołoledź. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe, lokalnie duże. Temperatura maksymalna od -2 st. C na północnym wschodzie i lokalnie w kotlinach karpackich, w centrum około 0 st. C, do 3 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby, jedynie na wybrzeżu okresami umiarkowany, z kierunków południowych.

W nocy z poniedziałku na wtorek w zachodniej połowie kraju i na północy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady śniegu, w zachodniej połowie kraju również deszczu ze śniegiem, przejściowo opady marznącej mżawki lub deszczu powodujące gołoledź. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe lub umiarkowane. Lokalnie, zwłaszcza na południu kraju, mgły marznące ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -9 st. C na południowym wschodzie, w centrum około -5 st. C, do -1 st. C na zachodzie i Pomorzu. Nad morzem miejscami około 0 st. C. Lokalnie w kotlinach i dolinach karpackich spadek temperatury do -12 st. C. Wiatr słaby, jedynie na wybrzeżu okresami umiarkowany, z kierunków południowych.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady śniegu, w zachodniej połowie kraju także deszczu ze śniegiem, przejściowo opady marznącej mżawki lub deszczu powodujące gołoledź.

Temperatura maksymalna od -2 st. C na północnym wschodzie, w centrum około 0 do 2 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby, jedynie na wybrzeżu okresami umiarkowany, z kierunków wschodnich.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 0 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowy. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna -6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

W dzień zachmurzenie umiarkowane, stopniowo wzrastające do dużego.

Temperatura maksymalna 0 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-wschodni. (PAP)

Czytaj więcej