Czytasz: Lepiej zabrać parasole
Pochmurno i deszczowo w całym województwie.

Jak podaje IMGW, Polska znajduje się pod wpływem niżu z ośrodkiem nad Morzem Norweskim. Z zachodu na wschód przez obszar kraju przemieszcza się chłodny front atmosferyczny, za którym napływa nieco chłodniejsza, polarna morska masa powietrza. Ciśnienie w Katowicach w południe wyniesie 980 hPa i będzie rosło.

Pogoda na październik 2017: Gdańsk, Rzeszów, Katowice... [MAPY POGODOWE]

prognoza pogody 3.10.

pogoda we wtorek, prognoza pogody 3 października

prognoza pogody w województwie śląskim
prognoza pogody w województwie śląskim

W dzień zachmurzenie duże. Opady deszczu. Prognozowana suma opadów miejscami do 15 mm, a na południu województwa do 20 mm. Temperatura maksymalna od 11°C do 13°C, w rejonach podgórskich od 8°C do 10°C, na szczytach Beskidów od 6°C do 8°C. Wiatr umiarkowany, lokalnie porywisty, w rejonach podgórskich okresami dość silny i w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni skręcający na północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże, w drugiej połowie nocy możliwe większe przejaśnienia. Przelotne opady deszczu, w drugiej połowie nocy stopniowo zanikające. Temperatura minimalna od 6°C do 8°C, w rejonach podgórskich od 4°C do 6°C, na szczytach Beskidów od 3°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, okresami dość silny, północno-zachodni i zachodni.

prognoza pogody 3.10.
Deszczowy wtorek

Pogoda w środę, prognoza pogody 4 października

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 13°C do 15°C, w rejonach podgórskich od 9°C do 11°C, na szczytach Beskidów od 4°C do 7°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, po południu w porywach do 70 km/h, zachodni i północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże. Na północy województwa słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 8°C do 11°C, w rejonach podgórskich od 5°C do 8°C, na szczytach Beskidów od 3°C do 5°C. Wiatr umiarkowany, lokalnie dość silny i w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny (od 30 km/h do 45 km/h), w porywach do 90 km/h, zachodni.

źródło: Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie

Czytaj więcej