Czytasz: Środa z burzami na Górnym Śląsku

Środa z burzami na Górnym Śląsku

Prognoza pogody na 3 i 4 maja


Jak podaje IMGW, Polska będzie na skraju wyżu znad Morza Norweskiego. Pogodę w kraju będzie kształtował układ frontów atmosferycznych związanych z płytkim, wypełniającym się niżem znad Francji. 

Ciśnienie w południe wyniesie 1012 hPa i powoli będzie spadało.

Pogoda w środę 3 maja 

W środę zachmurzenie duże, miejscami większe przejaśnienia. Rano na Śląsku miejscami mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Na Górnym Śląsku miejscami mozliwe burze z wysokością opadów do 20 mm. Temperatura maksymalna od 17 st. do 20 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w rejonach burz porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy z środy na czwartek zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, a na Górnym Śląsku początkowo miejscami burze. Prognozowana wysokość opadu do 15 mm, w burzach do 20 mm. Temperatura minimalna przeważnie od 6 st. do 10 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem umiarkowany i dość silny, porywisty, północno-wschodni i wschodni. Na wybrzeżu i w rejonach burz porywy wiatru do 60 km/h.

Pogoda w czwartek 4 maja 


W czwartek zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, na południu miejscami burze. Prognozowana wysokość opadu do 20 mm. Temperatura maksymalna przeważnie od 10 st. do 15 st., na południowym wschodzie, w Małopolsce oraz na Śląsku Górnym i Opolskim cieplej, od 15 st. do 20 st. Wiatr na południu słaby, zmienny z przewagą kierunków wschodnich, w rejonach burz silniejszy, w porywach do 70 km/h. Na pozostałym obszarze wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, północno-wschodni i wschodni.

W środę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu. Temperatura maksymalna 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. W nocy z środy na czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 8 st. Wiatr umiarkowany, porywisty, wschodni. W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 11 st. Wiatr umiarkowany, porywisty, wschodni.

Czytaj więcej