Czytasz: Prognoza pogody na 3 i 4 kwietnia

Prognoza pogody na 3 i 4 kwietnia

Polska pod wpływem wyżu, umiarkowane zachmurzenie i słabe opady deszczu.

Jak informuje IMGW, od Morza Białego, przez Bałtyk i Kanał La Manche, po Półwysep Iberyjski rozciąga się rozległy wyż. W zasięgu wyżu znajduje się również rejon Morza Czarnego. Natomiast niże kształtują pogodę nad Półwyspem Apenińskim, zachodnią Rosją oraz Wyspami Brytyjskimi. Polska jest pod wpływem słabego wyżu z centrum w rejonie Danii, jedynie południowa część kraju pozostaje pod wpływem frontu chłodnego. Nad Polską zalega powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie powoli rosło.

Pogoda 3 kwietnia

W poniedziałek w kraju zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Gdzieniegdzie, zwłaszcza na południu, przelotne opady deszczu, w Karpatach możliwe również burze. Temperatura maksymalna przeważnie od 12 do 17 st., na południowym wschodzie cieplej, od 15 do 20 st. W dolinach sudeckich i na zachodnim wybrzeżu od 8 do 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 16 st. Wiatr słaby, z kierunków północnych. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 6 st. Wiatr słaby, wschodni.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, na południu kraju umiarkowane miejscami duże. Nad ranem gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Na Śląsku i w Karpatach miejscami słabe opady deszczu, na szczytach Sudetów i Tatr opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna przeważnie od 2 do 6 st., na południu wyższa, od 5 do 8 st. Wiatr słaby, zmienny z przewagą kierunków północnych.

Pogoda 4 kwietnia

We wtorek zachmurzenie umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego, gdzieniegdzie, zwłaszcza na południu, przelotne opady deszczu, w Karpatach możliwe również burze. Rano miejscami rozpogodzenia i mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna przeważnie od 15 do 18 st., krańcach północnych i w kotlinach górskich chłodniej, od 13 do 16 st., nad samym morzem miejscami około 10 st. Wiatr słaby, z kierunków północnych i wschodnich.

We wtorek w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu okresami duże. Temperatura maksymalna 16 st. Wiatr słaby, wschodni.

Czytaj więcej