Czytasz: Ferie z parasolem
Dziesięć kresek na plusie i opady deszczu.

Zimowa aura jeszcze długo nie zagości w województwie śląskim. Przymrozki możliwe tylko w wysokich partiach Beskidów i to w nocy. Początek tygodnia mocno na plusie.

Pogoda w poniedziałek, 29 stycznia

W ciągu dnia gęste chmury przesłonią niebo w całym województwie. Zgodnie z prognozami IMGW, czekają nas opady deszczu. Temperatura maksymalna od 7°C do 10°C, w rejonach podgórskich około 5°C, na szczytach Beskidów od 2°C do 4°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni i południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach do 80 km/h, zachodni i południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże. Opady deszczu, nad ranem w górach powyżej 900 m n.p.m. opady śniegu. Temperatura minimalna około 4°C, w rejonach podgórskich około 1°C, na szczytach Beskidów od -4°C do -2°C. Wiatr początkowo umiarkowany, wzmagający się do dość silnego, w porywach do 75 km/h, zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny (od 35 km/h do 45 km/h), w porywach do 90 km/h, zachodni i północno-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda we wtorek, 30 stycznia

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu ze śniegiem, w rejonach podgórskich i w górach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C, w rejonach podgórskich około 1°C, na szczytach Beskidów od -4°C do -2°C. Wiatr dość silny, w porywach do 75 km/h, północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr silny (od 40 km/h do 50 km/h), w porywach do 100 km/h, północno-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C, w rejonach podgórskich od -5°C do -3°C, na szczytach Beskidów od -7°C do -5°C. Wiatr początkowo dość silny, porywisty, później słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr początkowo dość silny, w porywach do 80 km/h, później słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Czytaj więcej