Czytasz: Będzie gorąco. Potem zagrzmi

Będzie gorąco. Potem zagrzmi

To będzie iście letni początek tygodnia

Letnia aura w pełni. Najpierw będzie gorąco, potem zagrzmi. Poniedziałkowa pogoda będzie przekrojem przez tydzień. Na początku upały do 29°C, zwiększające się zachmurzenie, przelotne opady deszczu i burze. Na koniec dnia pogodnie. Podobnie w ciągu tego tygodnia. O ile poniedziałek i wtorek będzie miejscami deszczowy, tak środę maja zdominować burze. A później... pogodnie.

Pogoda w poniedziałek, 28 maja

W dzień zachmurzenie małe lub bezchmurnie. W górach po południu miejscami wzrost zachmurzenia do umiarkowanego oraz dużego i możliwe przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 27°C do 29°C, w rejonach podgórskich od 24°C do 26°C, na szczytach Beskidów od 17°C do 21°C. Wiatr umiarkowany, lokalnie porywisty, wschodni.

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe, jedynie początkowo w górach miejscami zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od 12°C do 15°C, w rejonach podgórskich od 11°C do 14°C, na szczytach Beskidów od 10°C do 14°C. Wiatr słaby, początkowo lokalnie umiarkowany; wschodni i południowo-wschodni. Wysoko w górach wiatr początkowo umiarkowany, później słaby; południowo-wschodni i południowy.

Pogoda we wtorek, 29 maja 

W dzień zachmurzenie małe. Po południu wzrost zachmurzenia do umiarkowanego oraz dużego i miejscami przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 27°C do 30°C, w rejonach podgórskich od 25°C do 27°C, na szczytach Beskidów od 18°C do 22°C. Wiatr słaby, lokalnie umiarkowany, południowo-wschodni. Wysoko w górach wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy początkowo zachmurzenie umiarkowane i duże oraz miejscami przelotne opady deszczu. Później zanik opadów i rozpogodzenia. Temperatura minimalna od 13°C do 16°C, w rejonach podgórskich od 12°C do 15°C, na szczytach Beskidów od 11°C do 15°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni. Wysoko w górach wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

Czytaj więcej