Czytasz: Prognoza pogody na 26 i 27 lutego

Prognoza pogody na 26 i 27 lutego

Jak informuje IMGW, Europa północna i centralna znajduje się pod wpływem niżów z ośrodkami nad Islandią, Morzem Norweskim, Bałtykiem oraz Półwyspem Kolskim. Nad południową częścią kontynentu pogodę kształtują wyże.

Polska jest pod wpływem niżu, którego ośrodek przemieści się nad Bałtyk. Z zachodu na wschód kraju przemieszcza się układ frontów atmosferycznych. Jedynie południowe krańce Polski początkowo pozostaną jeszcze na skraju wyżu z centrum przesuwającym się znad Rumunii nad Morze Czarne. Napływa dość ciepła, polarno-morska masa powietrza.

Pogoda na 26 lutego

W niedzielę zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, na wschodzie kraju również deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 2 st.C na północnym wschodzie kraju do 6 st.C w centrum i 10 st.C na południowym zachodzie, w rejonach podgórskich lokalnie 3 st.C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 90 km/h.

W nocy na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie duże, okresami deszcz. Na południu większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Na północnym wschodzie miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 0 st.C miejscami na wschodzie do 5 st.C na północnym zachodzie i do 6 st.C nad morzem.

W rejonach podgórskich lokalnie -4 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu oraz w rejonach podgórskich umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, południowo-zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 75 km/h. 

Pogoda na 27 lutego

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami na północy oraz na północnym wschodzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Na północnym wschodzie miejscami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 6 st.C na północnym wschodzie oraz na wschodnim wybrzeżu do 10 st.C w centrum i 15 st.C na południowym zachodzie.

Wiatr słaby i umiarkowany, na południu oraz na północnym zachodzie okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni. W rejonach podgórskich po południu porywy wiatru do 60 km/h, a wysoko w Karpatach do 100 km/h.

W Warszawie w niedzielę zachmurzenie duże i opady deszczu. Temperatura maksymalna 5 st.C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 3 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

 

Czytaj więcej