Czytasz: Deszczowa i chłodna środa
Prognoza pogody na 26 i 27 kwietnia

Jak informuje IMGW, od Śląska po Podlasie i Lubelszczyznę zaznaczać się będzie strefa pofalowanego frontu atmosferycznego. Z zachodu napływać będzie chłodna masa powietrza, jedynie na południowym wschodzie zalegać będzie jeszcze ciepłe powietrze polarne, morskie.

Ciśnienie w południe wyniesie 999 hPa i będzie wahać się.

ŚRODA 26 KWIETNIA 

W środę zachmurzenie duże lub całkowite. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 7 do 11 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się, z przewagą kierunków zachodnich. W rejonach podgórskich w porywach do 60 km/h, południowy.  

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże i całkowite. W pasie od Górnego Śląska przez Ziemię Świętokrzyską, Łódzką, Mazowsze po Podlasie oraz Lubelszczyznę opady okresami o natężeniu umiarkowanym, na tym obszarze prognozowana wysokość opadów do 15 mm. W rejonach podgórskich opady deszczu ze śniegiem

CZWARTEK 27 KWIETNIA

W czwartek zachmurzenie duże i całkowite. Miejscami opady deszczu, na południu okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów na Podkarpaciu do 15 mm, a na południu Śląska i Małopolski do 20 mm. W górach opady śniegu, w Tatrach przyrost pokrywy śnieżnej do 15 cm. Temperatura maksymalna od 7 st., 8 st. na południu oraz na krańcach północnych do 13 st. na zachodzie. W kotlinach sudeckich od 4 do 6 st. Wiatr na ogół słaby, zmienny, z przewagą kierunków północnych.

Czytaj więcej