Czytasz: Prognoza pogody na 25 i 26 października

Prognoza pogody na 25 i 26 października

W Tatrach już śnieg, a jak będzie w woj. śląskim?

Jak informuje IMGW, zachodnia Skandynawia, częściowo Europa Centralna oraz Południowo-Wschodnia znajdują się pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują wyże. Polska jest w zasięgu niżu znad południowej Szwecji, w strefie układu frontów atmosferycznych. Przejściowo z zachodu napływa nieco cieplejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1010 hPa i będzie spadać.

Pogoda 25 października

W środę na południu Polski zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, miejscami słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami i opady deszczu, na północy okresami o umiarkowanym natężeniu. Na wschodnim wybrzeżu i Pomorzu oraz na Kujawach i północnym wschodzie Polski suma opadów od 8 mm do 15 mm. Temperatura maksymalna od 4 st. na północnym wschodzie, około 12 st. w centrum, do 15 st., 17 st. na zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, jedynie na południowym wschodzie początkowo słaby. Porywy wiatru: na północy kraju do 60 km/h, a na wybrzeżu do 75 km/h. Wiatr z kierunków południowych, od zachodu skręcający na zachodni.

W nocy na wschodzie Polski zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami i opady deszczu, od zachodu zanikające. Poza tym zachmurzenie duże, początkowo miejscami słabe opady deszczu, a w Tatrach powyżej 2000 m n.p.m. słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od 4 st., 5 st. na północnym wschodzie, około 8 st. w centrum, do 9 st., 11 st. na zachodzie. Wiatr umiarkowany, na północy początkowo dość silny i porywisty, od zachodu stopniowo słabnący. Porywy wiatru: na wybrzeżu do 60 km/h, w rejonie Zatoki Gdańskiej początkowo do 70 km/h, na szczytach Beskidów do 70 km/h, a wysoko w Tatrach do 80 km/h. Wiatr zachodni, jedynie na wschodzie kraju wieczorem południowy i południowo-zachodni.

Pogoda 26 października

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami, głównie na północy kraju, słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10 st., 11 st. na północnym wschodzie do 15 st., 16 st. na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 70 km/h.

W środę w Warszawie zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna11 st. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, południowy. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 7 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni.

W czwartek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 11 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. (PAP)

Czytaj więcej