Czytasz: Prognoza pogody na 25 i 26 marca

Prognoza pogody na 25 i 26 marca

Jak informuje IMGW, Wyspy Brytyjskie i Półwysep Apeniński są pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują niże z frontami atmosferycznymi. Polska jest w zasięgu płytkiej zatoki niżowej z frontem okluzji. Napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie jutro w południe w Warszawie wyniesie 1010 hPa i będzie spadać.

Pogoda 25 marca

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na zachodzie kraju. Miejscami, zwłaszcza na północy i wschodzie słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 5 st. na północnym wschodzie, około 9 st. w centrum, do 12 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zwłaszcza na północy i wschodzie kraju, północno zachodni i zachodni.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami, głównie na wschodzie i południu kraju słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 0 do 3 st., w rejonach podgórskich lokalnie do -3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie północno-zachodni.

Pogoda 26 marca 

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, zwłaszcza na południu kraju słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 5 st., 7 st. na wschodzie, do 12 st. na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie z kierunków północnych.

W Warszawie w sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 9 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W niedzielę zachmurzenie rano duże, potem umiarkowane, po południu rozpogodzenia. Temperatura maksymalna 9 st. Wiatr słaby, północny.

Czytaj więcej