Czytasz: Prognoza pogody na 24 i 25 kwietnia

Prognoza pogody na 24 i 25 kwietnia

IMGW informuje, że nad Europą dominują niże z układami frontów atmosferycznych. Natomiast Europa południowa i częściowo środkowa znajdują się pod wpływem wyżu z centrami nad Bałkanami. Polska jest w zasięgu klina tego wyżu, w chłodnym powietrzu pochodzenia arktycznego. Od zachodu nasuwa się zatoka niżowa znad południowej Skandynawii, a nad zachodnią Polskę dotrze ciepły front atmosferyczny, za którym z południowego zachodu napłynie cieplejsze, polarno-morskie powietrze.

Pogoda - poniedziałek 24 kwietnia 

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami, zwłaszcza w północnej i wschodniej części kraju, opady deszczu. Temperatura maksymalna przeważnie od 9 do 13 st. C, nieco chłodniej na północy i w rejonach podgórskich, około 7 st. C. Wiatr umiarkowany, porywisty, a na północnym zachodzie okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni i południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 60 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek na przeważającym obszarze zachmurzenie przeważnie umiarkowane, tylko na północy kraju duże i tam miejscami opady deszczu. Temperatura minimalna przeważnie od 3 do 6 st. C, tylko lokalnie na południu nieco chłodniej, około 1 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni, a na południu kraju południowy, w porywach lokalnie do 70 km/h, a w Tatrach i w Bieszczadach do 110 km/h.

Pogoda - wtorek, 25 kwietnia

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, możliwe lokalne burze. Temperatura maksymalna od 7 st. C na wybrzeżu, około 15 st. C w centrum, do 20 st. C lokalnie na południu kraju. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, w porywach na południu kraju i w czasie burz do 70 km/h, przeważnie południowo-zachodni, w górach także południowy. W Tatrach i w Bieszczadach porywy wiatru do 120 km/h.

Pogoda katowice

 

Czytaj więcej