Czytasz: Prognoza pogody na 21 sierpnia
Nad Europą dominują wyże.


IMGW informuje, że nad Europą dominują wyże. Jedynie Wyspy Brytyjskie, Skandynawia, częściowo Europa Wschodnia oraz Południowo-Wschodnia znajdują się w zasięgu niżów. Polska jest na skraju klina wyżowego znad Europy Zachodniej, jedynie na północy kraju zaznacza się wpływ skraju niżu znad Skandynawii. Z północnego zachodu napływa chłodne powietrze polarne, morskie.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1006 hPa i będzie wahać się.

W Katowicach dziś maksymalnie 19 stopni, zachmurzenie umiarkowane. Może popadać. 

W kraju tymczasem zachmurzenie okresami duże i także przelotne opady deszczu. Miejscami, zwłaszcza w północno-wschodniej połowie kraju, również burze. Prognozowana wysokość opadu do 15 mm. Temperatura maksymalna od 17 do 21 st. C, jedynie w obszarach podgórskich chłodniej, od 15 do 18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, zachodni i północno-zachodni. Podczas burz wiatr w porywach do 65 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Nad ranem gdzieniegdzie rozpogodzenia. Miejscami zanikające przelotne opady deszczu. Na wschodnim wybrzeżu i na północnym wschodzie początkowo możliwe burze. Temperatura minimalna od 7 do 12 st. C, na wybrzeżu od 12 do 14 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. W rejonach burz porywy wiatru do 65 km/h.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże, na południowym zachodzie początkowo rozpogodzenia. Miejscami, zwłaszcza na północy, wschodzie i w centrum, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 16 do 21 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu, możliwa burza. Prognozowana suma opadów burzowych do 15 mm. Temperatura maksymalna 20 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i małe, jedynie początkowo możliwe jeszcze duże i zanikające przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 11 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 17 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. (PAP)

Czytaj więcej