Czytasz: Prognoza pogody na 21 i 22 maja

Prognoza pogody na 21 i 22 maja

Jak informuje IMGW, wschodnia Europa, Skandynawia i zachodnie krańce kontynentu będą w zasięgu niżów. Od Morza Północnego po zachodni basen Morza Śródziemnego rozciągał się będzie wyż z centrum znad Niemiec. Polska będzie na skraju tego wyżu, na wschodzie zaznaczy się strefa okludującego się układu frontów atmosferycznych. Na wschodzie zalegać będzie ciepłe i dość wilgotne powietrze pochodzenia zwrotnikowego, nad zachodnią część kraju napływać będzie nieco chłodniejsze powietrze polarne, morskie.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1006 hPa i będzie rosło.

Pogoda 21 maja

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane lub duże. Przelotne opady deszczu we wschodniej części kraju, miejscami również burze, lokalnie z opadami gradu. Prognozowana wysokość opadu w czasie burz do 25 mm. Temperatura maksymalna od 17 st., 21 st. na zachodzie i w centrum, do 22 st., 25 st. na wschodzie. Na wybrzeżu i w rejonach podgórskich od 15 do 17 st. Wiatr umiarkowany, nad morzem umiarkowany i dość silny, porywisty, północno-zachodni i północny. W czasie burz wiatr dość silny, w porywach do 75 km/h, z kierunków zmieniających się.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza na północy i zachodzie Polski. Na wschodzie kraju przelotne opady deszczu i początkowo burze. Temperatura minimalna na północy i w centrum od 8 do 12 st., na południu od 12 do 14 st., w rejonach podgórskich od 6 do 8 st. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, północno-zachodni i północny. W czasie burz wiatr dość silny, w porywach do 60 km/h, z kierunków zmieniających się.

Pogoda 22 maja 

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane lub duże. Na wschodzie kraju i w centrum miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 19 do 22 st., na wybrzeżu i w rejonach podgórskich od 15 do 18 st. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, z kierunków północnych.

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Po południu możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 23 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, początkowo możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 10 st. Wiatr słaby, północno-zachodni.

W poniedziałek w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Po południu możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 21 st. Wiatr słaby, północny.

Czytaj więcej