Czytasz: Znów sypnie śniegiem. Zobacz prognozę pogody

Znów sypnie śniegiem. Zobacz prognozę pogody

Białe święta jednak realne?

Jak informuje IMGW, Europa północna, centralna oraz częściowo zachodnia jest pod wpływem głębokiego i rozległego niżu z ośrodkiem w rejonie Spitsbergenu. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują wyże. Polska jest na skraju wspomnianego niżu. Z północnego zachodu na południowy wschód przemieszcza się płytka zatoka niżowa z układem frontów atmosferycznych, za którym w miejsce powietrza pochodzenia arktycznego napływa cieplejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie spadać.

Pogoda 21 grudnia

W czwartek w kraju zachmurzenie duże, na północnym zachodzie miejscami większe przejaśnienia. Na północnym zachodzie opady deszczu, wysoko w Sudetach, w Karpatach i na krańcach wschodnich opady śniegu, a na pozostałym obszarze opady śniegu i deszczu ze śniegiem przechodzące w opady deszczu, przejściowo opady marznącego deszczu powodujące gołoledź. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej na północnym wschodzie i w Karpatach do 7 cm. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od -1 st. na wschodzie i w dolinach karpackich, w centrum około 2 st., do 6 st. na zachodzie i wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty, z kierunków zachodnich. Wysoko w górach porywy wiatru do 80 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże, lokalnie większe przejaśnienia. Na zachodzie opady deszczu, na pozostałym obszarze opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a na wschodzie, i w rejonach podgórskich również śniegu. W górach opady śniegu. Na wschodzie przejściowo miejscami opady marznącego deszczu powodujące gołoledź. Temperatura minimalna od -1 st. na wschodzie, w centrum około 2 st., do 4 st. na zachodzie i nad morzem, na zachodnim wybrzeżu lokalnie do 5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty, z kierunków zachodnich. Na wybrzeżu wiatr w porywach do 60 km/h. Wysoko w górach porywy wiatru do 100 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda 22 grudnia

W piątek zachmurzenie duże. Miejscami, zwłaszcza na południu i wschodzie, opady deszczu i deszczu ze śniegiem, na wschodzie i w regionach podgórskich również śniegu. W górach opady śniegu. Temperatura maksymalna od -1 st. na wschodzie i w dolinach karpackich, w centrum około 2 st., do 6 st. na zachodzie i wybrzeżu. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, porywisty, zachodni i północno-zachodni. Na wybrzeżu wiatr w porywach do 55 km/h. Wysoko w górach porywy wiatru do 100 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie duże. Opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem, przejściowo możliwe opady deszczu marznącego, powodującego gołoledź. Wieczorem opady deszczu. Temperatura maksymalna 1 st. Wiatr przeważnie umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 1 st. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni.

W piątek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 3 st. Wiatr przeważnie umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. (PAP)

Czytaj więcej

Komentarze
To cię zainteresuje