Czytasz: Sobota ciepła, ale z burzami

Sobota ciepła, ale z burzami

Prognoza pogody na 20 i 21 maja


Jak informuje IMGW, Polska jest w płytkiej zatoce niżowej. Nadal napływa powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Ciśnienie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

Progoza pogody na sobotę, 20 maja 

W sobotę, na obszarze Górnego Śląska, od godzin południowych wzrost zachmurzenia do umiarkowanego i dużego aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu i burz miejscami z gradem. Prognozowana wysokość opadów burzowych do 25 mm. Temperatura maksymalna do 25 st.C. W rejonach burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju oraz na Śląsku, przelotne opady deszczu. Na obszarze od Górnego Śląska i Małopolski po centrum kraju możliwe burze, w których prognozowana wysokość opadu wyniesie do 20 mm. Temperatura minimalna od 9 st.C do 14 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany północno-zachodni, na wschodzie początkowo słaby zmienny. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h.

Prognoza pogody na niedzielę, 21 maja

W niedzielę w północno-zachodniej części kraju zachmurzenie umiarkowane, w południowo-wschodniej zachmurzenie umiarkowane okresami duże z przelotnymi opadami deszczu. Na wschodzie miejscami burze, lokalnie z gradem, w których może spaść do 30 mm deszczu. Temperatura maksymalna od 17 st.C nad morzem i dolinach górskich, około 22 st.C w centrum, do 25 st.C na wschodzie. Wiatr umiarkowany, nad morzem umiarkowany i dość silny, porywisty, północno-zachodni i północny. W czasie burz w porywach do 70 km/h.

Czytaj więcej