Czytasz: Prognoza pogody na 2 i 3 grudnia

Prognoza pogody na 2 i 3 grudnia

Nad Polskę napływa zimne powietrze pochodzenia arktycznego.

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia i środkowa jest w zasięgu wyżu znad Atlantyku, na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują niże znad Morza Barentsa, Morza Norweskiego i Włoch. Polska jest pod wpływem klina wyżu znad Europy zachodniej i Atlantyku. Nad Polskę napływa zimne powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1010 hPa.

Pogoda 2 grudnia

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Wysoko w górach rozpogodzenia. Miejscami na południu kraju słabe opady śniegu, a na wybrzeżu opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 0 st. do 3°C, na wybrzeżu do 4°C, a w rejonach podgórskich od -4 st. do -1°C. Wiatr słaby, na północy kraju słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich i północnych, a miejscami słaby, zmienny.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, lokalnie rozpogodzenia. Na północnym zachodzie oraz na południu Polski miejscami słabe opady śniegu. Lokalnie mgły osadzające szadź i ograniczające widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od -4 st. do -1°C, na wybrzeżu 0 st. do 1°C, w terenach podgórskich od -7 st. do -4°C. Wiatr słaby, na północy kraju słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.

Pogoda 3 grudnia  

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Na Śląsku, w Małopolsce, Lubelszczyźnie i na Podkarpaciu słabe opady śniegu, nad morzem opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od -1 st. na Suwalszczyźnie do 3 st. na zachodnim wybrzeżu, w centrum około 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany południowo-zachodni, na Pomorzu i Wybrzeżu porywisty do 60 km/h.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane okresami wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna 2 st. Wiatr słaby, zmienny. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna -2 st. Wiatr słaby, zmienny.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna 1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. (PAP)

Czytaj więcej