Czytasz: Prognoza pogody na 19 i 20 października

Prognoza pogody na 19 i 20 października

Przed nami pogodne dni.

Jak informuje IMGW, zachodnia Europa jest w zasięgu rozległego niżu znad północnego Atlantyku. Północno-wschodnia pod wpływem niżu znad Rosji. Pozostałe rejony kontynentu, od Skandynawii przez Europę centralną i Polskę, po Morze Śródziemne są w zasięgu wyżu. Do Polski z południa Europy nadal napływa dość ciepła masa powietrza.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1003 hPa i nieznacznie będzie się wahać.

Pogoda 19 października

W czwartek w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy i północnym wschodzie duże i miejscami słabe opady deszczu lub mżawki. Rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 100-300 m. Temperatura maksymalna od 13 st., 16 st. na północy do 20 st., 22 st. na południu, w rejonach podgórskich 17 st., 19 st. Wiatr przeważnie słaby, zmienny, jedynie na północnym zachodzie umiarkowany, południowo-wschodni, a na południowym wschodzie umiarkowany, południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, liczne mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 3 st., 4 st. na północnym wschodzie do 10 st. na zachodzie i na Podkarpaciu, oraz do 11 st. na wybrzeżu. Wiatr słaby, zmienny, jedynie na północy umiarkowany z kierunków wschodnich.

Pogoda 20 października

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m, a po ich ustąpieniu przejściowo zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna od 11 st., 13 st. na północnym wschodzie do 21 st. na południowym zachodzie. W rejonach podgórskich od 15 st. do 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Rano miejscami możliwe silne zamglenia. Temperatura maksymalna 18 st. Wiatr słaby, wschodni.

W nocy zachmurzenie umiarkowane. Miejscami silne zamglenia. Temperatura minimalna 8 st. Wiatr słaby, wschodni.

W piątek w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane. Rano miejscami możliwe silne zamglenia. Temperatura maksymalna 15 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. (PAP)

Czytaj więcej