Czytasz: Mroźny wtorek
Prognoza pogody na 18 i 19 kwietnia

Polska południowa jest w zasięgu niżu znad Czech i Słowacji, pozostała część kraju pod wpływem wyżu z centrum nad Morzem Północnym. Napływa chłodna, arktyczna masa powietrza, tylko początkowo nad południe kraju nieco cieplejsza masa polarno-morska. Ciśnienie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie się wahać.

Pogoda we wtorek 18 kwietnia 

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. W rejonach górskich opady śniegu. W  części województwa śląskiego lokalnie może spaść do 20 mm deszczu. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 4 do 8 st., chłodniej w rejonach podgórskich, tam od 1 do 3 st. Wiatr umiarkowany, miejscami porywisty, północno-wschodni i wschodni.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże, okresami opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od -2 do 2 st.. Wiatr na północnym wschodzie słaby, na pozostałym obszarze umiarkowany, porywisty a nad morzem miejscami dość silny, północno-wschodni.

Pogoda w środę 19 kwietnia 

W środę na południu, południowym wschodzie oraz początkowo w centrum Polski zachmurzenie duże z opadami deszczu, rano miejscami deszczu ze śniegiem. W rejonach górskich opady śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 4 do 8 st., w rejonach podgórskich miejscami tylko 3 st. Wiatr umiarkowany, w południowej połowie Polski oraz na wybrzeżu okresami porywisty, do 60 km/h, północno-wschodni.

Czytaj więcej