Czytasz: Zimno i śnieg, a rano i w nocy mgły

Zimno i śnieg, a rano i w nocy mgły

Prognoza pogody na 18 i 19 grudnia.

Jak informuje IMGW, Europa Południowo-Wschodnia oraz Północna znajduje się pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze dominują wyże. Polska znajduje się pod wpływem wyżu z centrum w rejonie centrum kraju, w chłodnym powietrzu pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1012 hPa i będzie rosnąć.

Pogoda 18 grudnia

W poniedziałek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami rozpogodzenia. Gdzieniegdzie, zwłaszcza na południu słabe opady śniegu. Rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna przeważnie od -1 do 1 st., na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich od -2 do 0 st., nad samym morzem od 0 do 2 st. Wiatr słaby, zmienny.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami rozpogodzenia i mgły ograniczające widzialność do 100 m. Lokalnie mgły marznące. Na południowym wschodzie i w Karpatach możliwe słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -7 do -3 st., w rejonach podgórskich od -11 do -7 st., a na wybrzeżu około -2 st. Wiatr słaby z kierunków zachodnich, miejscami zmienny.

Pogoda 19 grudnia  

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, gdzieniegdzie rozpogodzenia. Miejscami, zwłaszcza na północnym wschodzie i na krańcach zachodnich, słabe opady śniegu. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna przeważnie od -2 do 0 st., w dolinach górskich od -4 do -2 st., a na Nizinie Szczecińskiej i na wybrzeżu od 0 do 2 st. Wiatr słaby, na wschodnim wybrzeżu umiarkowany. Wiatr przeważnie z kierunków zachodnich, na zachodzie zmienny.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna 0 st. Wiatr słaby, zmienny. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna -4 st. Wiatr słaby, północno-zachodni.

We wtorek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna -1 st. Wiatr słaby, zachodni. (PAP)

Czytaj więcej