Czytasz: Prognoza pogody na 18 i 19 czerwca

Prognoza pogody na 18 i 19 czerwca

Jak podaje IMGW, nad przeważającą częścią Europy dominuje rozległy wyż z ośrodkami nad Niemcami i Wielką Brytanią. Jedynie na północy i krańcach wschodnich pogodę kształtują niże. Polska jest w zasięgu wyżu znad Niemiec. Z zachodu napływa ciepłe powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1006 hPa i będzie rosło.

Pogoda 18 czerwca

W niedzielę w województwach: śląskim, małopolskim i podkarpackim początkowo zachmurzenie duże i tam miejscami opady deszczu, a w Tatrach powyżej 2000 m n. p. m. opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Po południu w tych rejonach zanik opadów i większe przejaśnienia oraz rozpogodzenia. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie małe i umiarkowane, na wybrzeżu i Pomorzu okresami duże. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju od 22 st.C do 25 st.C, chłodniej na wybrzeżu od 19 st.C do 22 st.C oraz w rejonach podgórskich od 17 st.C do 21 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. Wysoko w Karpatach do południa porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane. Jedynie w Bieszczadach początkowo zachmurzenie duże i zanikające przelotne opady deszczu. Po północy w kotlinach sudeckich lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze kraju od 11 st.C do 14 st.C, cieplej na zachodzie i wybrzeżu - od 14 st.C do 16 st.C, chłodniej w rejonach podgórskich - od 8 st.C do 10 st.C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni, jedynie na wybrzeżu wschodnim umiarkowany, zachodni.

Pogoda 19 czerwca  

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane. Po południu na Pomorzu Wschodnim oraz północnym wschodzie Polski miejscami wzrost zachmurzenia do dużego i możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju od 25 st.C do 28 st.C; chłodniej w rejonach podgórskich - od 21 st.C do 25 st.C oraz na wybrzeżu - od 20 st.C do 22 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni.

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 25 st.C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 12 st.C. Wiatr słaby, północno-zachodni.

W poniedziałek w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 27 st.C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno-zachodni.

Czytaj więcej