Czytasz: Prognoza pogody na 15 i 16 marca

Prognoza pogody na 15 i 16 marca

Jak informuje IMGW, od Europy południowo-zachodniej, przez Bałkany, po Rosję zaznacza się rozległy wyż z centrami w rejonie Francji i Uralu.

Pozostały obszar kontynentu jest w zasięgu niżów znad Morza Norweskiego.
Polska jest pomiędzy rozległym, stacjonarnym niżem z ośrodkiem nad Morzem Norweskim i rozległym wyżem z centrum nad zachodnią Francją.

Przez obszar kraju, z północnego zachodu na południowy wschód, przemieszcza się płytka zatoka niżowa z układem mało aktywnych frontów atmosferycznych. Z północnego zachodu napływa powietrze polarno-morskie.
Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 i będzie się wahać.

Prognoza pogody 15 marca

W środę na północnym zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu, ale od północnego zachodu zanik opadów oraz postępujące większe przejaśnienia i rozpogodzenia.

Wysoko w górach opady śniegu. Temperatura maksymalna na wybrzeżu, na wschodzie kraju oraz w rejonach podgórskich Karpat od 6 do 8 st., poza tym od 9 do 12 st. Wiatr na wybrzeżu dość silny i silny (od 30 km/h do 45 km/h), w porywach do 70 km/h, zachodni i północno-zachodni. Na pozostałym obszarze wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w Karpatach porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy na południowym zachodzie i zachodzie zachmurzenie małe. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. We wschodniej połowie kraju gdzieniegdzie słabe przelotne opady deszczu. Na Podhalu i w Karpatach przelotne opady śniegu.

Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od 1 do 4 st., chłodniej na południu Polski od -1 do 1 st. a w kotlinach górskich nawet od -3 st. Wiatr umiarkowany, porywisty, a na wybrzeżu początkowo dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni. Wysoko w Karpatach porywy wiatru do 90 km/h.

W środę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna 10 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Nad ranem słabe opady deszczu. Temperatura minimalna 2 st. Wiatr umiarkowany, początkowo porywisty, północno-zachodni i zachodni.

Prognoza pogody 16 marca

W czwartek we wschodniej połowie kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przelotne opady deszczu, a w Karpatach śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, a po południu miejscami, głównie na wybrzeżu i Pomorzu, słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna przeważnie od 5 st., 9 st., cieplej do 11 st. na południowym zachodzie i zachodzie. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w Karpatach porywy wiatru do 80 km/h.

W czwartek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Początkowo słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 7 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni.

Czytaj więcej