Czytasz: Prognoza pogody na 11 i 12 czerwca

Prognoza pogody na 11 i 12 czerwca

Jak informuje IMGW, nad Europą dominuje słabe wyż znad Czech, jedynie Wyspy Brytyjskie oraz Skandynawia i częściowo wschodnia część kontynentu są w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi. Polska znajduje się na skraju słabnącego wyżu z centrum nad Czechami. Po południu regiony zachodnie kraju przejdą pod wpływ płytkiej zatoki niżowej z frontem ciepłym, za którym z zachodu ponownie napłynie polarno-morskie ciepłe powietrze.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1007 hPa i będzie spadać.

Pogoda 11 czerwca - niedziela

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na wschodzie i w Karpatach miejscami zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu. Na krańcach wschodnich możliwe burze. Temperatura maksymalna od 21 st.C na wschodzie i na wschodnim wybrzeżu do 26 st.C na zachodzie. W dolinach karpackich od 18 st.C do 22 st.C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich, na zachodzie i południu okresami zmienny. W rejonach burz wiatr silniejszy i porywisty.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie, w centrum i na północy wzrastające do dużego. W północnej połowie kraju, zwłaszcza na Pomorzu, miejscami opady deszczu. Temperatura minimalna przeważnie od 12 st.C do 16 st.C, na wschodzie chłodniej, od 9 st.C do 13 st.C. W dolinach karpackich od 7 st.C do 10 st.C. Wiatr słaby, na zachodzie miejscami umiarkowany, na wschodnim wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty, z kierunków południowych.

Pogoda 12 czerwca - poniedziałek

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temperatura maksymalna od 21 st.C na północy do 28 st.C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodnim wybrzeżu umiarkowany i dość silny, południowo-zachodni i zachodni. Wiatr w porywach do 60 km/h, w rejonach burz do 70 km/h.

W Warszawie w niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Temperatura maksymalna 24 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, nad ranem wzrastające do dużego aż do wystąpienia słabych, przelotnych opadów deszczu. Temperatura minimalna 13 st.C. Wiatr słaby, północno-zachodni, szybko skręcający na południowo-zachodni.

W poniedziałek w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 26 st.C. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni.

Czytaj więcej