Czytasz: Prognoza pogody: Mroźne noce i ciepłe dni

Prognoza pogody: Mroźne noce i ciepłe dni

To będzie kolejny ciepły dzień. Termometry pokażą do 14°C.

POGODA W PONIEDZIAŁEK, 18 LUTEGO

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m, w rejonie mgieł zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna od 12°C do 14°C, w rejonach podgórskich miejscami od 8°C do 11°C, wysoko w Beskidach od 5°C do 8°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych, miejscami zmienny. Wysoko w górach wiatr słaby, północno-zachodni i zachodni.

W nocy zachmurzenie małe. Lokalnie marznące mgły ograniczające widzialność do 100 m. W rejonach mgieł wzrost zachmurzenia do dużego. Temperatura minimalna od -2°C do 1°C, w rejonach podgórskich lokalnie około -4°C, wysoko w Beskidach od 3°C do 6°C. Wiatr słaby, południowy i południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr początkowo słaby, zachodni, później wzrastający do umiarkowanego, porywistego, południowo-zachodni.

POGODA WE WTOREK, 19 LUTEGO

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m, w rejonie mgieł zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna od 11°C do 14°C, w rejonach podgórskich miejscami od 8°C do 11°C, wysoko w Beskidach od 5°C do 8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w rejonach podgórskich okresami dość silny i porywisty, południowy i południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni, skręcający na zachodni.

W nocy zachmurzenie umiarkowane, wzrastające do dużego. Okresami opady deszczu, w rejonach podgórskich przeważnie deszczu ze śniegiem, w górach śniegu. Temperatura minimalna od 2°C do 4°C, w rejonach podgórskich od -1°C do 1°C, wysoko w Beskidach od -3°C do -1°C. Wiatr umiarkowany, zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni.

Czytaj więcej