Czytasz: Prognoza pogody: Kolejna fala ochłodzenia

Prognoza pogody: Kolejna fala ochłodzenia

Poniedziałek będzie najcieplejszym dniem nadchodzącego tygodnia. Przez kolejne dni będzie się ochładzać.

Z prognoz IMGW wynika, że czeka nas kolejna fala ochłodzenia. W poniedziałek termometry pokażą 19°C. W piątek ma być już o 10 stopni mniej. Dzisiaj czeka nas pochmurna niedziela z lokalnymi przejaśnieniami.

POGODA W NIEDZIELĘ, 7 KWIETNIA

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 16°C do 18°C, w rejonach podgórskich od 13°C do 15°C, wysoko w Beskidach od 7°C do 10°C. Wiatr słaby, zmienny. Wysoko w górach wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Miejscami możliwe mgły ograniczające widzialność do 200 m. W rejonie występowania mgieł zachmurzenie duże. Temperatura minimalna od 6°C do 8°C, w rejonach podgórskich od 3°C do 5°C, wysoko w Beskidach od 3°C do 5°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich.

POGODA W PONIEDZIAŁEK, 8 KWIETNIA

W dzień zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 17°C do 19°C, w rejonach podgórskich od 13°C do 16°C, wysoko w Beskidach od 9°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

W nocy zachmurzenie umiarkowane. Lokalnie możliwe mgły ograniczające widzialność do 200 m. W rejonie występowania mgieł zachmurzenie przejściowo duże. Temperatura minimalna od 3°C do 5°C, w rejonach podgórskich od 2°C do 4°C, wysoko w Beskidach od 4°C do 6°C. Wiatr słaby, północno-wschodni. Wysoko w górach wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i wschodni.