Czytasz: Prognoza pogody: Kilka dni ocieplenia

Prognoza pogody: Kilka dni ocieplenia

Będzie coraz cieplej. W sobotę termometry pokażą 16°C.

POGODA W ŚRODĘ, 20 MARCA

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 7°C do 9°C, w rejonach podgórskich od 5°C do 7°C, wysoko w Beskidach od -3°C do 1°C. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, z kierunków północnych.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane wzrastające w drugiej części nocy od północy województwa do dużego. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C, w rejonach podgórskich od -4°C do -2°C, wysoko w Beskidach od -4°C do -2°C. Wysoko w górach temperatura minimalna wystąpi w pierwszej części nocy, później wzrost temperatury. Wiatr słaby, zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, północno-zachodni i północny.

POGODA W CZWARTEK, 21 MARCA

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na północy województwa okresami możliwość występowania słabych opadów deszczu. Temperatura maksymalna od 8°C do 10°C, w rejonach podgórskich od 6°C do 8°C, wysoko w Beskidach od 1°C do 5°C. Wiatr umiarkowany, zachodni i północno-zachodni, wysoko w górach północny.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a w górach z rozpogodzeniami. Na północy województwa możliwe słabe opady deszczu. Lokalnie silne zamglenia. Temperatura minimalna od 3°C do 5°C, w rejonach podgórskich od 1°C do 3°C, lokalnie w obniżeniach terenu spadek temperatury do około 0°C, wysoko w Beskidach od 0°C do 4°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni i zachodni, miejscami słaby, zmienny. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, północno-zachodni i północny.