Czytasz: Prognoza pogody: Jeszcze więcej śniegu

Prognoza pogody: Jeszcze więcej śniegu

Zima nie odpuszcza. Spadnie jeszcze więcej śniegu.

POGODA W CZWARTEK, 10 STYCZNIA

W dzień zachmurzenie całkowite, po południu miejscami przejaśnienia. Okresami opady śniegu. W górach przyrost pokrywy śnieżnej o 4 cm do 8 cm. Temperatura maksymalna od -4°C do -2°C, w rejonach podgórskich od -7°C do -4°C, wysoko w Beskidach od -8°C do -6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, północny. 

W nocy zachmurzenie duże. Gdzieniegdzie, zwłaszcza na południu województwa, słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -8°C do -5°C, w rejonach podgórskich od -10°C do -7°C, wysoko w Beskidach od -11°C do -9°C. Wiatr słaby, północno-wschodni i północny. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, północny i północno-wschodni.

 

POGODA W PIĄTEK, 11 STYCZNIA

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na południu województwa początkowo możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -4°C do -2°C, w rejonach podgórskich od -6°C do -4°C, wysoko w Beskidach od -9°C do -7°C. Wiatr rano słaby, później stopniowo wzrastający do umiarkowanego i porywistego; północno-zachodni skręcający na południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr słaby i umiarkowany, północny, po południu przechodzący na zachodni. 

W nocy zachmurzenie umiarkowane, wzrastające do dużego. Okresami opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm, w Beskidach miejscami o 10 cm. Temperatura minimalna od -5°C do -3°C, w rejonach podgórskich od -8°C do -6°C, wysoko w Beskidach od -11°C do -9°C. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, z kierunków zachodnich.