Czytasz: Prognoza pogody: Jesienno-zimowa aura

Prognoza pogody: Jesienno-zimowa aura

Temperatura w okolicach zera. Trochę śniegu, trochę deszczu.

Pogoda w piątek, 14 grudnia

W dzień zachmurzenie duże. Miejscami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -2°C do 0°C, w rejonach podgórskich miejscami od -4°C do -2°C, wysoko w Beskidach od -7°C do -5°C. Wiatr słaby, północno-wschodni. Wysoko w górach wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i wschodni. 

W nocy zachmurzenie duże. Miejscami słabe opady śniegu lub marznącej mżawki. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C, w rejonach podgórskich lokalnie około -6°C, wysoko w Beskidach od -8°C do -5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, okresami porywisty, wschodni, miejscami powodujący zamiecie śnieżne.

 

Pogoda w sobotę, 15 grudnia

W dzień zachmurzenie duże, przed południem wysoko w górach rozpogodzenia. Słabe opady śniegu, głównie na południu województwa. Temperatura maksymalna od -2°C do 0°C, w rejonach podgórskich od -5°C do -2°C, wysoko w Beskidach od -7°C do -5°C. Wiatr umiarkowany, wschodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, okresami porywisty, wschodni, miejscami powodujący zamiecie śnieżne. 

W nocy zachmurzenie duże. Opady śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C, w rejonach podgórskich loklanie około -7°C, wysoko w Beskidach od -10°C do -7°C. Wiatr umiarkowany, po północy słaby, północno-wschodni i wschodni. Wysoko w górach wiatr początkowo umiarkowany i dość silny, porywisty, wschodni, miejscami powodujący zamiecie śnieżne, później przechodzący w słaby i umiarkowany, południowy.