Czytasz: Prognoza pogody: Intensywne opady śniegu

Prognoza pogody: Intensywne opady śniegu

Na południu województwa może spaść nawet 35 cm śniegu!

IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia obejmujące Bielsko-Białą, powiat cieszyński i żywiecki. Intensywne opady śniegu mogą doprowadzić do przyrostu pokrywy śnieżnej nawet do 35 cm. Padać będzie także w pozostałej części województwa.

Pogoda we wtorek, 15 stycznia

W dzień zachmurzenie duże. Opady śniegu, po południu również deszczu ze śniegiem. Wieczorem możliwe marznące opady deszczu, powodujące gołoledź. W rejonach podgórskich i w górach opady śniegu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym i tam prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej miejscami o 15 cm. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C, w rejonach podgórskich od -3°C do -1°C, wysoko w Beskidach od -8°C do -5°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni, miejscami powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, północno-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże. Opady śniegu i deszczu ze śniegiem, przechodzące w opady deszczu. Początkowo możliwe marznące opady deszczu, powodujące gołoledź. W rejonach podgórskich i w górach opady śniegu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym i tam prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej miejscami o 20 cm. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C, w rejonach podgórskich od -3°C do -1°C, wysoko w Beskidach od -8°C do -5°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni, miejscami powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda w środę, 16 stycznia

W dzień zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem i śniegu, w górach śniegu. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C, w rejonach podgórskich od 1°C do 2°C, w Beskidach od -2°C do 0°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni, skręcający na południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni, skręcający na południowo-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C, wysoko w Beskidach od -3°C do -1°C. Wiatr umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni.