Czytasz: Prognoza pogody: Im wyżej, tym więcej śniegu

Prognoza pogody: Im wyżej, tym więcej śniegu

Będzie padać. Spadnie śnieg, deszcz ze śniegiem lub deszcz.

Zgodnie z prognozami IMGW to będzie dzień opadów. W zależności od wysokości spadnie śnieg lub deszcz. Największe szanse na opady śniegu wysoko w górach. Niżej śnieg z deszczem i deszcz.

POGODA W ŚRODĘ, 13 LUTEGO

W dzień zachmurzenie duże. Opady śniegu, przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz. W górach powyżej 800 m n.p.m. opady śniegu. Temperatura maksymalna od 2°C do 4°C, w rejonach podgórskich od -1°C do 2°C, wysoko w Beskidach od -4°C do 0°C. Wiatr umiarkowany, chwilami dość silny, w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże, opady mżawki. W rejonach podgórskich i w górach początkowo słabe opady śniegu, później również marznącej mżawki. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C, w rejonach podgórskich od -2°C do 0°C, wysoko w Beskidach od -4°C do 0°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni.

POGODA W CZWARTEK, 14 LUTEGO

W dzień zachmurzenie duże. Opady deszczu, w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem. W górach powyżej 1200 m n.p.m. opady śniegu. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C, w rejonach podgórskich od 1°C do 3°C, wysoko w Beskidach od -2°C do 1°C. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, północno-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże. Słabe opady mżawki lub deszczu. W rejonach podgórskich opady śniegu z deszczem lub śniegu. W górach opady śniegu. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C, w rejonach podgórskich od -2°C do 0°C, wysoko w Beskidach od -4°C do -1°C. Wiatr słaby, lokalnie umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, północny i północno-wschodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Czytaj więcej