Czytasz: Prognoza pogody: Idzie ochłodzenie i mgły

Prognoza pogody: Idzie ochłodzenie i mgły

W ciągu tygodnia każdy kolejny dzień będzie chłodniejszy od poprzedniego.

Ten czwartek będzie ostatnim tak ciepłym dniem. Termometry pokażą do 20°C. Jednak zgodnie z prognozą długoterminową IMGW, w kolejny czwartek temperatura nie przekroczy 11°C. Każdy kolejny dzień będzie chłodniejszy od poprzedniego. Do tego pojawią się gęstniejące mgły. Tej nocy ograniczą widoczność do 100 m.

POGODA W CZWARTEK, 18 PAŹDZIERNIKA

W dzień zachmurzenie duże. Miejscami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 18°C do 20°C, w rejonach podgórskich od 16°C do 19°C, wysoko w Beskidach od 12°C do 15°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą kierunków zachodnich. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. W górach możliwe słabe opady deszczu. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura minimalna od 9°C do 11°C, w rejonach podgórskich od 6°C do 8°C, wysoko w Beskidach od 6°C do 9°C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach umiarkowany, z kierunków północnych.

POGODA W PIĄTEK, 19 PAŹDZIERNIKA

W dzień zachmurzenie duże. Przed południem miejscami mgły ograniczające widzialność do 100 m. W górach możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 15°C do 18°C, w rejonach podgórskich około 13°C, wysoko w Beskidach od 9°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni, po południu północny. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, północny i północno-wschodni.

W nocy zachmurzenie duże. Miejscami opady deszczu lub mżawki. Lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 8°C do 10°C, w rejonach podgórskich od 6°C do 8°C, wysoko w Beskidach od 4°C do 7°C. Wiatr słaby, północno-zachodni. Wysoko w górach umiarkowany, północny i północno-wschodni.

Czytaj więcej