Czytasz: Prognoza pogody: Idzie ochłodzenie

Prognoza pogody: Idzie ochłodzenie

Nie chowajcie zimowych kurtek. Najbliższy tydzień będzie dużo chłodniejszy od soboty

POGODA W NIEDZIELĘ, 24 MARCA

W dzień zachmurzenie duże, po południu na północy i wschodzie większe przejaśnienia. Na południu województwa słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10°C do 12°C, w rejonach podgórskich od 8°C do 10°C, wysoko w Beskidach od 1°C do 3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni i zachodni.

W nocy zachmurzenie duże. W rejonach podgórskich opady deszczu. Wysoko w górach opady śniegu. Temperatura minimalna od 4°C do 6°C, w rejonach podgórskich od 2°C do 4°C, wysoko w Beskidach od -2°C do 0°C. Wiatr słaby, zmienny. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni i zachodni.

 

POGODA W PONIEDZIAŁEK, 25 MARCA

W dzień zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu. W górach powyżej 1200 m n.p.m. opady śniegu. Lokalnie możliwe burze. Temperatura maksymalna od 8°C do 10°C, w rejonach podgórskich od 6°C do 8°C, wysoko w Beskidach od -2°C do 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni i zachodni.

W nocy zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu ze śniegiem, w rejonach podgórskich i w górach przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od 0°C do 3°C, w rejonach podgórskich od -2°C do 0°C, wysoko w Beskidach od -7°C do -4°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 80 km/h, północno-zachodni.