Czytasz: Prognoza pogody: Idą mrozy

Prognoza pogody: Idą mrozy

Do końca tygodnia temperatury będą spadać. Czekają nas bardzo mroźne noce.

Jak przewidują synoptycy IMGW, najchłodniej będzie w czwartek nad ranem. Chociaż termometry pokażą wtedy -7°C, to temperatura odczuwalna wyniesie nawet -15°C. We wtorek pierwszy dzień mrozów. Na początek -2°C.

POGODA WE WTOREK, 27 LISTOPADA

W dzień zachmurzenie duże z postępującymi od północy województwa większymi przejaśnieniami. Na południu województwa opady śniegu, stopniowo zanikające. Temperatura maksymalna od -2°C do 0°C, wysoko w Beskidach od -5°C do -3°C. Wiatr umiarkowany, północno-wschodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, północno-wschodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże. Miejscami na południu słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -5°C do -3°C, w rejonach podgórskich od -8°C do -5°C, wysoko w Beskidach od -8°C do -5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, północno-wschodni.

POGODA W ŚRODĘ, 28 LISTOPADA

W dzień zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od -1°C do 1°C, w rejonach podgórskich od -3°C do -1°C, wysoko w Beskidach od -5°C do -3°C. Wiatr umiarkowany, wschodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, wschodni.

W nocy zachmurzenie przeważnie małe. Temperatura minimalna od -7°C do -4°C, w rejonach podgórskich od -11°C do -8°C, wysoko w Beskidach od -10°C do -7°C. Wiatr umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany okresowo dość silny, porywisty wschodni i południowo-wschodni.

Czytaj więcej