Czytasz: Prognoza pogody: Gęste mgły i wiosenna aura

Prognoza pogody: Gęste mgły i wiosenna aura

Wiosenne temperatury od soboty. Dziś i jutro gęste mgły szczególnie o poranku.

Jak prognozują synoptycy IMGW, w sobotę termometry pokażą nawet 11°C. Wiosenna aura potrwa do wtorku. Dziś gęste mgły ograniczą widoczność do 300m. Jutro do 200m.

POGODA W PIĄTEK, 15 LUTEGO

W dzień zachmurzenie duże, po południu większe przejaśnienia. Rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od 7°C do 9°C, w rejonach podgórskich od 5°C do 7°C, wysoko w Beskidach od 2°C do 4°C. Wiatr słaby, zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, północny i północno-wschodni.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Miejscami marznące mgły ograniczające widzialność do 100 m. W rejonach mgieł wzrost zachmurzenia do całkowitego. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C, w rejonach podgórskich od -5°C do -3°C, wysoko w Beskidach od 3°C do 5°C. Wiatr słaby, zachodni, miejscami zmienny. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, północno-wschodni.

 

POGODA W SOBOTĘ, 16 LUTEGO

W dzień zachmurzenie małe. Rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m, w rejonach mgieł zachmurzenie całkowite. Temperatura maksymalna od 10°C do 12°C, w rejonach podgórskich od 7°C do 9°C, wysoko w Beskidach od 4°C do 6°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, północno-wschodni.

W nocy zachmurzenie małe. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. W rejonach mgieł wzrost zachmurzenia do całkowitego. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C, w rejonach podgórskich od -3°C do -1°C, wysoko w Beskidach od 3°C do 6°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni, miejscami zmienny. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, północno-zachodni.

Czytaj więcej