Czytasz: Prognoza pogody: Gęste marznące mgły

Prognoza pogody: Gęste marznące mgły

Uwaga kierowcy! Marznąca mgła. Nie dość, że ograniczy widoczność, to jeszcze może być bardzo ślisko.

Synoptycy IMGW ostrzegają przed marznącymi mgłami. Te mają wystąpić już wieczorem ograniczając widoczność do 200 metrów. Nie dość, że niewiele będzie widać, to jeszcze ma być bardzo ślisko. W nocy temperatura mocno na minusie. 

Pogoda w poniedziałek, 17 grudnia

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -1°C do 1°C, w rejonach podgórskich około -3°C, wysoko w Beskidach od -4°C do -2°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. 

W nocy zachmurzenie duże. Miejscami mgła marznąca, ograniczająca widzialność do 200 m. Lokalnie słabe opady śniegu, możliwe również opady marznącej mżawki powodującej gołoledź. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C, w rejonach podgórskich około -5°C, wysoko w Beskidach od -6°C do -4°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą kierunków zachodnich.

 

Pogoda we wtorek, 18 grudnia 

W dzień zachmurzenie duże. Możliwe słabe opady śniegu i śniegu z deszczem. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C, w rejonach podgórskich lokalnie około -1°C, wysoko w Beskidach od -3°C do -1°C. Wiatr słaby, zmienny. 

W nocy początkowo zachmurzenie duże, następnie postępujące od południowego zachodu większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Miejscami mgła marznąca, ograniczająca widzialność do 400 m. Temperatura minimalna od -7°C do -5°C, w rejonach podgórskich od -10°C do -8°C, wysoko w Beskidach od -4°C do -2°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Wysoko w górach wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.