Czytasz: Prognoza pogody: Czeka nas pogodny weekend

Prognoza pogody: Czeka nas pogodny weekend

Poranne mgły przesłonią widoczność do 300 m. Później bezchmurnie.

To zdaniem synuptyków IMGW będzie pogodny i ciepły weekend. Termometry pokażą do 23°C. Nieco chłodniej w Beskidach, gdzie tempeatura będzie niższa o 5 kresek. 

Pogoda w sobotę, 13 października

W dzień bezchmurnie. Rano lokalnie zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od 21°C do 23°C, w rejonach podgórskich od 17°C do 19°C, wysoko w Beskidach od 16°C do 18°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, z kierunków południowych.

W nocy bezchmurnie. Nad ranem lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 8°C do 10°C, w rejonach podgórskich od 5°C do 8°C, lokalnie w dolinach górskich spadek temperatury do około 3°C, wysoko w Beskidach od 9°C do 11°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, z kierunków południowych.

 

Pogoda w niedzielę, 14 października

W dzień bezchmurnie. Temperatura maksymalna od 21°C do 23°C, w rejonach podgórskich od 17°C do 19°C, wysoko w Beskidach od 16°C do 18°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, południowy.

W nocy zachmurzenie małe. Nad ranem lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 9°C do 11°C, w rejonach podgórskich od 5°C do 8°C, lokalnie w dolinach górskich spadek temperatury do około 3°C, wysoko w Beskidach od 9°C do 11°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, południowy.

Czytaj więcej