Czytasz: Prognoza pogody: Czeka nas chłodny weekend

Prognoza pogody: Czeka nas chłodny weekend

Po wiosennym czwartku, chłodny początek marca. W górach spadnie śnieg.

Pierwszy dzień marca dużo chłodniejszy od tłustego czwartku. Termometry pokażą aż o 10°C mniej. Na południu województwa będzie padać. W górach może spaść śnieg.

POGODA W PIĄTEK, 1 MARCA

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami, głównie na południu województwa, opady deszczu, wysoko w górach także deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 5°C do 7°C, w rejonach podgórskich od 3°C do 5°C, wysoko w Beskidach od 0°C do 2°C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Na południu województwa zanikające opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C, w rejonach podgórskich około -4°C, wysoko w Beskidach od -7°C do -4°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą kierunków północnych. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północny.

POGODA W SOBOTĘ, 2 MARCA

W dzień zachmurzenie duże. Miejscami możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C, w rejonach podgórskich około 2°C, wysoko w Beskidach od -5°C do -3°C. Wiatr słaby, zmienny. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, północny.

W nocy zachmurzenie duże. Możliwe słabe opady deszczu ze śniegiem, a miejscami na wschodzie województwa marznącego deszczu powodującego gołoledź. Wysoko w górach opady śniegu. Temperatura minimalna od -1°C do 2°C, w rejonach podgórskich od -2°C do 0°C, wysoko w Beskidach od -6°C do -4°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni.

Czytaj więcej