Czytasz: Prognoza pogody: Burzowy weekend

Prognoza pogody: Burzowy weekend

Lepsza pogoda czeka mieszkańców północnej części województwa. Na południu opady i burze.

POGODA W SOBOTĘ, 6 KWIETNIA

W dzień zachmurzenie duże, rano na północy województwa rozpogodzenia. Okresami opady deszczu. Miejscami możliwe burze. Prognozowana suma opadów miejscami na południu województwa do 15 mm. Temperatura maksymalna od 14°C do 17°C, w rejonach podgórskich od 10°C do 12°C, wysoko w Beskidach od 5°C do 8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni. W górach wiatr umiarkowany, porywisty, wschodni i południowo-wschodni.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami możliwe słabe opady deszczu. Lokalnie silne zamglenia. Temperatura minimalna od 5°C do 7°C, w rejonach podgórskich od 2°C do 4°C, wysoko w Beskidach od 1°C do 3°C. Wiatr słaby, wschodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, porywisty, południowy i południowo-zachodni.

POGODA W NIEDZIELĘ, 7 KWIETNIA

W dzień zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 16°C do 19°C, w rejonach podgórskich od 13°C do 15°C, wysoko w Beskidach od 5°C do 8°C. Wiatr słaby, zmienny. Wysoko w górach wiatr słaby, z kierunków południowych.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 6°C do 8°C, w rejonach podgórskich około 4°C, wysoko w Beskidach od 2°C do 4°C. Wiatr słaby, zmienny.