Czytasz: Prognoza pogody: Wiosenny koniec lutego

Prognoza pogody: Wiosenny koniec lutego

Ostatnie dni lutego mocno na plusie. Termometry pokażą 15°C.

Końcówka lutego będzie ciepła i pogodna. Termometry pokażą do 15°C. Deszczowe chmury przesłonią niebo nad województwem dopiero w czwartkową noc.

POGODA W ŚRODĘ, 27 LUTEGO

W dzień zachmurzenie małe, okresami umiarkowane, tylko miejscami na południu województwa przed południem zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna od 8°C do 11°C, w rejonach podgórskich od 6°C do 8°C, wysoko w Beskidach od 1°C do 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, północny.

W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 1°C do 3°C, w rejonach podgórskich od -2°C do 0°C, wysoko w Beskidach od 0°C do 4°C. Wysoko w górach wzrost temperatury w ciągu nocy. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy województwa okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni.

POGODA W CZWARTEK, 28 LUTEGO

W dzień zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane. Temperatura maksymalna od 13°C do 15°C, w rejonach podgórskich od 10°C do 13°C, wysoko w Beskidach od 3°C do 7°C. Wiatr umiarkowany, chwilami dość silny, w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Na południu województwa miejscami opady deszczu, w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C, w rejonach podgórskich od -1°C do 0°C, wysoko w Beskidach od -3°C do 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo miejscami porywisty, północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, początkowo w porywach do 70 km/h, północno-zachodni.