Czytasz: Prognoza pogody: Będzie padać i grzmieć

Prognoza pogody: Będzie padać i grzmieć

Burze mogą być bardzo niebezpieczne. Wczoraj po uderzeniu piorunem spłonęło poddasze w Tychach.

Wczoraj po uderzeniu piorunem w płomieniach stanęło poddasze bloku w Tychach. Dzisiaj może być równie niebezpiecznie. IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia obejmujące większość powiatów naszego województwa. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej spodziewają się, że temperatura w wielu regionach przekroczy 30°C. Będzie padać i grzmieć. Spokojniej u nas tylko w powiatach: cieszyńskim, żywieckim i bielskim. 

Najgwałtowniejsze burze i burze z gradem przejdą nad Pomorzem, Kujawami, Warmią, Mazowszem, Podkarpaciem oraz województwami łódzkim i świętokrzyskim. 

 

Pogoda we wtorek, 31 lipca

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, początkowo miejscami duże. Początkowo miejscami zanikające przelotne opady deszczu i burze. Nad ranem lokalnie, zwłaszcza w dolinach i kotlinach górskich, mgła ograniczająca widzialność do 400 m. Temperatura minimalna od 17°C do 19°C, w rejonach podgórskich od 15°C do 18°C, na szczytach Beskidów od 14°C do 16°C. Wiatr słaby, zmienny. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, północno-wschodni i wschodni. Podczas burz wiatr w porywach do 65 km/h. 

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu okresami wzrastające do dużego. Po południu miejscami przelotne opady deszczu i burze. Możliwy grad. Prognozowana suma opadów miejscami do 30 mm. Temperatura maksymalna od 29°C do 31°C, w rejonach podgórskich od 27°C do 29°C, na szczytach Beskidów od 23°C do 25°C. Wiatr słaby, wschodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, wschodni i północno-wschodni. Podczas burz wiatr w porywach do 70 km/h.

Pogoda w środę, 1 sierpnia

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, początkowo miejscami duże. Początkowo miejscami zanikające przelotne opady deszczu i burze. Nad ranem lokalnie, zwłaszcza w dolinach i kotlinach górskich, mgła ograniczająca widzialność do 400 m. Temperatura minimalna od 18°C do 20°C, w rejonach podgórskich od 16°C do 18°C, na szczytach Beskidów od 15°C do 17°C. Wiatr słaby, zmienny. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, północno-wschodni i wschodni. Podczas burz wiatr w porywach do 65 km/h. 

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu okresami wzrastające do dużego. Po południu miejscami przelotne opady deszczu i burze. Możliwy grad. Prognozowana suma opadów miejscami do 30 mm. Temperatura maksymalna od 30°C do 32°C, w rejonach podgórskich od 28°C do 30°C, na szczytach Beskidów od 24°C do 26°C. Wiatr słaby, wschodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, wschodni i północno-wschodni. Podczas burz wiatr w porywach do 70 km/h.