Czytasz: Pada, pada... deszcz
Deszczowe mikołajki w województwie śląskim.

Pogoda w środę 6 grudnia

W ciągu dnia w całym województwie niebo zasnute gęstymi chmurami. Na śnieg mogą liczyć mieszkańcy terenów górskich powyżej 800 m n.p.m. Poniżej opady deszczu. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C, w rejonach podgórskich od 1°C do 2°C, na szczytach Beskidów od -2°C do 0°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 60 km/h, zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. 

wykres prognoza pogody w Katowicach

W nocy zachmurzenie duże. Miejscami opady deszczu. W rejonach podgórskich i w górach śniegu (powyżej 900 m n.p.m), nad ranem przechodzące w opady deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C, w rejonach podgórskich od -3°C do -1°C, na szczytach Beskidów od -3°C do 0°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni.

Pogoda w czwartek 7 grudnia

W dzień zachmurzenie duże, na południu województwa umiarkowane. Temperatura maksymalna od 3°C do 6°C, w rejonach podgórskich od 2°C do 3°C, na szczytach Beskidów od 3°C do 5°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni. 

W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C, w rejonach podgórskich od -2°C do 0°C, na szczytach Beskidów od 1°C do 3°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni.

Czytaj więcej