Czytasz: Śnieżny początek weekendu

Śnieżny początek weekendu

To będzie pochmurny początek weekendu z okresowymi opadami śniegu.

Pogoda w piątek, 29 grudnia

Jak informuje IMGW, to będzie pochmurny początek weekendu z okresowymi opadami śniegu. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C, w rejonach podgórskich od -2°C do 0°C, na szczytach Beskidów od -4°C do -2°C. Wiatr umiarkowany, lokalnie porywisty, zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

prognoza pogody 29 grudnia

W nocy zachmurzenie początkowo umiarkowane i duże, następnie rozpogodzenia. Początkowo, głównie w górach, możliwe słabe opady śniegu. W drugiej połowie nocy lokalnie mgły ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura minimalna od -7°C do -5°C, w rejonach podgórskich od -12°C do -9°C, na szczytach Beskidów od -9°C do -6°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni, lokalnie zmienny. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, nad ranem dość silny i porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

Pogoda w sobotę, 30 grudnia

W dzień zachmurzenie umiarkowane. Początkowo lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 1°C do 3°C, w rejonach podgórskich od -1°C do 1°C, na szczytach Beskidów od -3°C do -1°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w rejonach podgórskich w porywach miejscami do 60 km/h z kierunków południowych. Lokalnie wiatr słaby, zmienny. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie początkowo umiarkowane wzrastające do dużego. W drugiej połowie nocy słabe opady śniegu przechodzące w opady deszczu ze śniegiem i deszczu. W górach słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C, w rejonach podgórskich od -1°C do 1°C, na szczytach Beskidów od -3°C do -1°C. Temperatura minimalna wystąpi wieczorem. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr silny od 40 km/h do 50 km/h w porywach do 80 km/h, zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Czytaj więcej