Czytasz: Uwaga na upały!
To będzie gorąca środa. Narastające zachmurzenie, miejscami przelotne opady deszczu, a na krańcach południowych naszego województwa możliwe burze.

Jak informuje IMGW, Polska jest pod wpływem słabnącego wyżu, w ciepłej, polarno-morskiej masie powietrza, jedynie na krańcach południowych zaznacza się wpływ ciepłego frontu atmosferycznego.

Pogoda w środę 19 lipca

W środę narastające zachmurzenie, miejscami przelotne opady deszczu, a na krańcach południowych naszego województwa możliwe burze. Temperatura maksymalna do, 30 st. Wiatr słaby, zmienny, w rejonie burz porywisty.

Ostrzeżenie przed upałami

Policja apeluje o zachowanie ostrożności i nie zamykanie dzieci ani zwierząt w samochodach.

- Zapowiadane bardzo wysokie temperatury powietrza, w przeszłości nieraz przynosiły zarówno w naszym regionie, jak i w innych województwach wiele przypadków narażenia osób wymagających opieki, przede wszystkim - dzieci, na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia - apeluje policja.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże i miejscami opady deszczu. Na zachodzie kraju nad ranem możliwe burze. Temperatura minimalna od 10 st. na Suwalszczyźnie do 20 st. miejscami w Małopolsce i na Śląsku. Wiatr przeważnie słaby, z kierunków wschodnich, w rejonach burz porywisty.

Pogoda w Czwartek 20 lipca 

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże, z zachodu na wschód postępujące przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna do 33 st.

Czytaj więcej